Skąd wiesz, że to właśnie miłość i jak właściwie ją pielęgnować?
Która z nas nie słyszała o motylkach w brzuchu, o miłości, która sprawia, że rozkwitamy, o poczuciu, że chcemy na zawsze być z drugą osobą? Miłość to temat, który pojawia się wszędzie – w filmach, książkach, opowieściach znajomych, a nawet w reklamach. Skąd jednak wiedzieć, że uczucie, którego się doświadcza, to naprawdę miłość, a nie jedynie przelotne zauroczenie drugą osobą? Wbrew pozorom, te dwie sfery są bardzo często mylone. Dlaczego?
Czas jest Twoim sprzymierzeńcem
Nie da się mówić o miłości, jeśli nie zdążyliście się nawet dobrze poznać. By mieć pewność, że kochasz, musisz mieć także pewność, że znasz dobrze drugą osobę. Docenianie czyichś zalet jest zawsze proste – gorzej z akceptowaniem wad i irytujących nawyków. Nie możesz nazwać miłością patrzenia na mężczyznę przez pryzmat jego pozytywnych cech. Prawdziwa miłość opiera się na akceptacji całokształtu charakteru drugiej osoby, a by charakter ten poznać, potrzeba czasu.
Potrafisz powiedzieć “nie”
Dla swojego mężczyzny zrobiłabyś wszystko? Masz wrażenie, że jego szczęście jest dla Ciebie najważniejsze? To dobrze, że martwisz się o swojego partnera – to świadczy o Twoim przywiązaniu, które jest podporą związku. Troska o szczęście drugiej osoby to wykładnik Twojej empatii, jednak przekładanie czyjegoś dobra nad swoje zwykle nie kończy się dobrze. Zbyt wiele uwagi poświęcając partnerowi, a zbyt mało sobie, dajesz do zrozumienia, że jesteś mniej ważna, że nie potrzebujesz uwagi, że żyjesz dla niego. Miłość to nie życie dla kogoś – to życie dla siebie z umiejętnością dzielenia się z drugą osobą. Nie musisz zawsze zgadzać się z mężczyzną i robić tego, czego on od Ciebie oczekuje. Udany związek opiera się na szczęściu dwóch osób – jeśli masz być nieszczęśliwa, taka relacja nie ma racji bytu.
Szanujesz jego pasje i znajomości
Nie musicie, wbrew wielu powszechnym opiniom, interesować się tym samym, by stworzyć udany związek. Ważne jedynie, byście próbowali zrozumieć nawzajem swoje pasje. Podobnie sprawa wygląda w przypadku znajomych – Twoi znajomi nie muszą być także jego znajomymi. Jednak jeśli chodzi o rzeczywiście bliskie wam osoby, warto, byście je sobie przedstawili. To ludzie, którzy z pewnością nieraz pojawią się jeszcze w waszym wspólnym życiu, więc musicie nauczyć się je akceptować. W wielu związkach znajomości takie zacieśniają się i trwają później przez wiele lat.
Starasz się zawsze zrozumieć jego perspektywę
To trudne zadanie, które bardzo ułatwia wspólne życie. Nawet, kiedy się kłócicie, staraj się zrozumieć jego punkt widzenia. Zamiast od razu obalać jego wizję, pomyśl o tym, co nim kieruje i co chce osiągnąć. Może dzięki temu uda wam się iść na kompromis. Na pewno zresztą dzięki temu lepiej zrozumiesz sposób myślenia partnera. Zwracanie uwagi na perspektywę drugiej osoby wymaga pewnej dojrzałości myślenia, jednak naprawdę może ułatwić życie w związku. Przede wszystkim jest to przydatne, kiedy decydujecie się na wspólne mieszkanie – na każdym kroku łatwo wtedy o spory, do których należy podejść ze spokojem i rozwiązać w ugodowy sposób.
Jeżeli chcesz poznać tajniki skutecznego uwodzenia i zbudować pewność siebie, sprawdź stronę https://www.uwodzenie.org/ – blog o uwodzeniu